Zerwany

Sceny do filmu kręcone były w Łodzi m.in. na ulicy Włókienniczej.

„Zerwany” – debiut fabularny Jacka Filipiaka z 2003 roku będzie kolejnym wydarzeniem Festiwalu Filmowa Uroda Miasta!

Zapraszamy 16 października do Sali Studyjnej kina Charlie na projekcję filmu i na spotkanie z reżyserem oraz ekipą filmową, które poprowadzi filmoznawczyni Diana Dąbrowska.

„Zerwany” to smutna opowieść o cierpieniu i tęsknocie za normalnym, kochającym domem. To historia opuszczonego przez rodziców chłopca skazanego na łaskę i niełaskę innych. Na jego przykładzie twórca filmu pokazuje brutalną rzeczywistość dzieci tzw. niczyich, pochodzących z rozbitych domów, ciężko doświadczonych przez życie. Bohater, mimo bardzo młodego wieku, przeszedł przez domy dziecka, rodzinę zastępczą, a wreszcie trafił do zakładu poprawczego. Nigdy nie miał beztroskiego dzieciństwa, otacza go świat pełen przemocy, brutalności i okrucieństwa. Mimo traumatycznych przeżyć, nie rezygnuje jednak z wielkich marzeń, snuje plany na przyszłość. Pragnie zostać komentatorem sportowym.
Scenariusz do „Zerwanego” Filipak zaczął pisać jeszcze w szkole filmowej. W realizacji wielkiego przedsięwzięcia, jako autor zdjęć, wspomógł go debiutujący w pełnometrażowej produkcji, utalentowany operator Bogumił Godfrejow, który w 2002 roku był nominowany do Oscara za najlepszy film krótkometrażowy „Męska sprawa”. Swój sukces reżyser zawdzięcza także, jak sam mówi, odtwórcy głównej roli – znakomitemu Krzysiowi Ciupie, a także chłopcom z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łodzi oraz wychowankom domów dziecka, którzy zagrali w jego filmie na równi z profesjonalnymi aktorami.

Tytuł:

Zerwany

format:

film fabularny

reżyseria:

Jacek Filipiak

rok produkcji:

2003

gdzie:

Kino Charlie

kiedy:

16/10/2023 17:00

wydarzenie towarzyszące:

Spotkanie z reżyserem oraz ekipą filmową

  • TYTUŁ: Zerwany
  • FORMAT: film fabularny
  • REŻYSERIA: Jacek Filipiak
  • ROK PRODUKCJI: 2003
  • GDZIE: Kino Charlie
  • KIEDY: 16/10/2023 17:00
  • WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE:

    Spotkanie z reżyserem oraz ekipą filmową