Polskie gówno

„Polskie gówno” zostało częściowo zrealizowane w Łodzi – jedna z sekwencji została nakręcona m.in. na terenie kompleksu OFF Piotrkowska oraz w klubie DOM. Na ekranie pojawiają się również muzycy związani z tym miejscem – Robert Tuta i Witek Munnich.

Tymon Tymański w roli Jerzego Bydgoszcza, lidera alternatywnego zespołu Tranzystory, a obok niego Grzegorz Halama, Robert Brylewski, Krzysztof Skiba, Sonia Bohosiewicz i Arkadiusz Jakubik. Wszyscy pojawiają się w filmie „Polskie gówno” – ostrej, alternatywnej produkcji, która w momencie premiery wzbudziła ogromne kontrowersje.

Film Grzegorza Jankowskiego opowiada o zmaganiach członków zespołu Tranzystory zarówno z urokami występów w małych klubach przed niewielką publicznością, jak i z pokusami związanymi z
mainstreamem i show-biznesem. Uwagę krytyków i widzów przykuło przede wszystkim szczegółowe odtworzenie kulisów undergroundowej sceny i zmagań z niekompetentnymi menedżerami i organizatorami koncertów.

Film otrzymał Nagrodę Publiczności w konkursie „Inne Spojrzenie” podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2014 roku oraz Grand Prix podczas Koszalińskiego Festiwalu Debiutów
Filmowych „Młodzi i Film” za „bezpretensjonalność, wściekłą szyderczość, spójność estetyczną, wytrwałość i niezwykły ładunek energii”.

Po projekcji filmu „Polskie gówno” odbędzie się spotkanie z odtwórcą głównej roli, Tymonem Tymańskim, które poprowadzi filmoznawca Jarek Grzechowiak.

Tytuł:

Polskie gówno

format:

film fabularny

reżyseria:

Grzegorz Jankowski

rok produkcji:

2014

gdzie:

OFF Piotrkowska

kiedy:

02/09/2023 20:30

wydarzenie towarzyszące:

Spotkanie z Tymonem Tymańskim

  • TYTUŁ: Polskie gówno
  • FORMAT: film fabularny
  • REŻYSERIA: Grzegorz Jankowski
  • ROK PRODUKCJI: 2014
  • GDZIE: OFF Piotrkowska
  • KIEDY: 02/09/2023 20:30
  • WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE:

    Spotkanie z Tymonem Tymańskim